Alexander Loyd – Léčebný kód – diskuze a zkušenosti

Máte někdo zkušenosti s touto metodou? Přečetl jsem celou knížku, ale nechápu 2 věci. Na co mám myslet při provádění kódu a jestli se modlitba přeříkává po celou dobu aplikace kódu.

Diskuze a vaše zkušenosti

  1. Metoda mi přijde naprosto úžasná, mám za sebou jen pár cvičení a sleduji jak se problém ve stupnici snižuje. Spoustu informací jsem dohledávala na internetu a ještě stále hledám, proto jsem narazila na váš dotaz. Mnou pochopený postup je následující (a nejspíš správný, když na mne pozitivně působí): zaměřím se na daný problém (např. strach), na stupnici (0-10) si vyhodnotím jak moc je mi nepříjemný, vyhledávám vzpomínky z co nejranějšího období (hledám stejný typ pocitu, třeba svírání žaludku), onu vzpomínku také vyhodnocuji. Přeříkám modlitbu, do které vložím onen problém (příkladem tedy uvádím strach). Poté přecházím k samotnému cvičení, každá pozice má trvat min. 30 vteřin, v každé pozici si přeříkávám tvrzení zaměřené na pravdu (na léčbu strachu a úzkostí je to něco ve smyslu: jsou pro mne připraveny báječné věci, má budoucnost není svázána s minulostí, jsem volná, vždy jsem v pořádku“), ta tvrzení vycházejí opakovat tak 3x v těch 30 vteřinách, přecházím do další pozice. Odpočinkové pozice mohou být, i nemusí, asi jak kdo zvládne. Pozice dělám jednu po druhé a celé to opakuji 4x, vychází to na těch 6 minut. Důležité je mít po celou dobu cvičení pozitivní myšlenky, nezaobírat se problémem, ale spíš si „prociťovat“ ta přeříkávaná tvrzení. Po provedení léčebného kódu znova vyhodnocuji danou záležitost. Pokud se dostanete s tou nejsilnější a nejranější vzpomínkou na stupeň 0, nebo 1, můžete přejít k dalšímu problému který vás nejakutněji trápí. Ať se vám daří :-)

  2. Potřebovala bych ujasnit, praktikuji-li léčebný kód 20 minut, jestli je třeba modlitbu odříkávat stále znova a čím se má zaobírat mysl?
    Vím, že má myslet pozitivně, Mám si představovat situace plné lásky ?

Přidej svou zkušenost

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *